Kroměřížští kriminalisté dopadli trojici výrobců a distributorů pervitinu

11.03.2019 18:14

KROMĚŘÍŽSKO – Trojici výrobců a distributorů pervitinu zadrželi minulý týden ve středu 6. března v místě jejich bydliště na Kroměřížsku policisté z kroměřížské prvosledové hlídky ve spolupráci s brněnskou zásahovou jednotkou.
„Kriminalisté pak u každého z nich provedli domovní prohlídky, při kterých objevili předměty a látky potřebné pro výrobu pervitinu. Jeden z mužů skončil ve vazbě, další dva jsou stíháni na svobodě,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Dopadení pachatelů předcházelo intenzívní dlouhodobé a náročné šetření kroměřížských kriminalistů, kteří ve čtvrtek minulý týden zahájili trestní stíhání proti třem mužům.
Obvinění ve věku šestačtyřicet, čtyřicet a dvaatřicet let jsou všichni z Kroměřížska. Trojice mužů, která se navzájem znala, se dopustila závažného trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
„Drogu užívali pro vlastní potřebu, ale také ji na Kroměřížsku distribuovali a prodávali jiným osobám. Nejstarší z trojice tuto protiprávní činnost vykonával od července loňského roku, zbylí dva již od roku 2016,“ upřesnila policejní mluvčí.
Čtyřicetiletý obviněný podle Kyšnerové obdobnou trestnou činnost spáchal již v minulosti a byl za ni i odsouzen. Navíc se k tomuto protiprávnímu jednání znova uchýlil ihned po propuštění z vězení.
„Na základě rozhodnutí soudu skončil ve vazební věznici. Nyní mu za spáchanou trestnou činnost hrozí až desetileté vězení, zbylým dvěma mužům pak pětileté,“ upřesnila Simona Kyšnerová.

Vlastimil Langer
Foto: Policie ČR