Kroměřížský zpravodaj nabídne větší fotografie i poutavou grafiku

15.07.2020 14:27

KROMĚŘÍŽ - Radnice mění podobu své tiskoviny, Kroměřížského zpravodaje. „Zpravodaj se léta neměnil a přece jen je nutné reagovat na požadavky nynější doby. Snažili jsme se proto, aby byl obrazově atraktivnější. Čtenáři v něm najdou větší fotografie a některé zprávy také doplňuje poutavá infografika,“ popsal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Kroměřížský zpravodaj na titulní straně zaujme výraznou fotografií, kterou ve spodní části doplňují upoutávky na tři nejdůležitější články. Úvodní slovo politika čtenáři nově místo titulní strany naleznou na straně číslo dvě.
„Obsahově ale nic neměníme. Občané nadále ve zpravodaji naleznou přehledné informace o dění ve městě, kulturní servis či informace matriky,“ dodal Krejčíř.

„Zpravodaj se po třech měsících, kdy kvůli pandemii koronaviru a rušení všech kulturních a společenských akcí vycházel jen na dvanácti stranách, vrací k obvyklému šestnáctistránkovému rozsahu,“ sdělil tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Změna podoby zpravodaje nebude jedinou novinkou, kterou radnice v komunikaci s občany připravuje.
„Uvědomujeme si důležitost sociálních sítí pro občany města i pro turisty. Chceme na nich být aktivnější, nabízet vizuálně i informačně atraktivnější příspěvky i videa. Proto se v blízké době sociálními sítěmi bude zabývat jeden zaměstnanec na plný úvazek,“ uzavřel Krejčíř.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž