Kroměřížské technické služby mají nového jednatele i ředitele

27.05.2020 08:07

KROMĚŘÍŽ - Místostarosta Karel Holík se stal jednatelem společnosti Kroměřížské technické služby (KTS), kterou stoprocentně vlastní město.

„Nahradil dosavadního jednatele Petra Sedláčka. Rozhodla o tom minulý týden ve čtvrtek valná hromada společnosti. Součástí změn v jejím vedení je také zřízení pozice ředitele, kterým se stal dosavadní vedoucí provozu KTS Marian Vítek,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

 „Máme jinou vizi směřování společnosti do budoucna, chceme ji posunout,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř, který je také jednatelem KTS. Podle Holíka je změna součástí transformace společnosti. „Pan Sedláček měl jako jednatel výkonné pravomoci, společnost řídil. Nyní má KTS ředitele a tři jednatele na stejné úrovni (třetím je radní Tomáš Třasoň),“ dodal Holík.

Podle jednatelů by Kroměřížské technické služby měly pracovat efektivněji. „Úkolem nového ředitele je mimo jiné změna organizační struktury KTS zahrnující také optimální využití pracovníků. Společnost by také měla usilovat ve větší míře i o jiné zakázky, než jsou zakázky od města, byť její hlavní činností nadále zůstane zajišťování služeb pro občany Kroměříže,“ uzavřel starosta Jaroslav Němec.

KTS se v Kroměříži starají o opravy a úklid komunikací včetně zimní údržby, spravují městské byty i hřbitov v Kroměříži a místních částech, zajišťují provoz a údržbu veřejného osvětlení a také provozují MHD, městská parkoviště, tržiště i útulek pro psy. Loni společnost hospodařila s náklady i výnosy zhruba 94 milionů korun a zaměstnávala v průměru 109 lidí.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Kroměříž