Kroměřížské sociální služby nabízejí práci zdravotním sestrám

16.01.2020 16:28

KROMĚŘÍŽ - Sociální služby města Kroměříže hledají do řad svých zaměstnanců zdravotní sestry. „Práce zdravotní sestry v pobytových službách je nezastupitelná a naše zařízení by bez jejich činnosti nemohla fungovat. Pro představu se jedná například o tyto výkony: zdravotnická péče o klienty na základě ordinace ošetřujícího lékaře, měření fyziologických funkcí, aplikace léčebné terapie a její příprava, odběry biologického materiálu, provádění záznamů do zdravotnické dokumentace a celá řada dalších odborných zdravotnických činností. Navíc v tomto oboru nejde jenom o potřebnou kvalifikaci, ale také o pozitivní vztah k lidem, který napomáhá vyvářet přívětivé prostředí domova pro naše klienty,“ řekl místostarosta Vít Peštuka. „Hledáme do našeho týmu kvalifikované všeobecné sestry. Nástup je možný okamžitě nebo dle dohody. K základním požadavkům patří ochota k práci v týmu, spolehlivost, samostatnost a empatie, bez níž se pracovníci v sociálních službách neobejdou,“ upřesnila nároky na uchazeče Dagmar Klučková, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže, a dodala, že samozřejmostí je trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost. „Nabízíme práci na plný i zkrácený úvazek, jednosměnný nepřetržitý provoz bez nočních služeb s následným nástupem do práce, což znamená, že pracují i v sobotu a v neděli v rozmezí od 6.15 do 22.00 hodin, a také nadstandardní finanční ohodnocení,“ představila nabízené výhody Klučková. Kromě toho sociální služby poskytují pět týdnů dovolené, možnost odborného růstu a vzdělávání a další benefity.

Pod Sociální služby města Kroměříže, příspěvkovou organizaci kroměřížské radnice, spadá 12 sociálních služeb a z toho pět pobytových zařízení pracujících na území města: Domov pro seniory U Kašny, Domov pro seniory U Moravy, Domov pro seniory Vážany, Domov pro osoby se zdravotním postižením Barborka a Domov se zvláštním režimem Strom života.

Rudolf Maňas

 Zdroj, foto: MěÚ Kroměříž, Šárka Kučerová