Kroměřížské hudební léto láká na Havelku, Hradišťan i Javory

18.07.2020 13:35

KROMĚŘÍŽ - Jeden z nejstarších hudebních festivalů ve městě, Kroměřížské hudební léto (KHL), nabídne několik atraktivních koncertů.

„ Do Kroměříže přijede Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, skupiny Hradišťan a Javory a také zde zazní melodie ze slavných muzikálů. Festival se letos uskuteční již po dvaapadesáté. Pořadatelem série tří koncertů, které se konají od 15. září do 22. října, je Dům kultury Kroměříž,“ uvedl tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

 „Jsem ráda, že se Kroměřížské hudební léto podařilo připravit a pevně doufám, že se také všechny plánované koncerty uskuteční. Poté, co musel být zrušen koncertní cyklus Hudba v zahradách a zámku Kroměříž v souvislosti s přetrvávající hrozbou koronavirové nákazy a s ohledem na vládní opatření omezující ještě v červnu návštěvu kulturních akcí, bude KHL příležitostí dopřát si hudební zážitek a vrátit kulturní život ve městě do normálních kolejí,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zahrají v úterý 15. září. Představí skladby z vrcholné éry bigbandového swingu z let 1945 – 1948. Ve čtvrtek 24. září zažijí návštěvníci díky Studentskému symfonickému orchestru, Smíšenému pěveckému sboru a sólistům Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž Kouzlo světových muzikálů. Koncert nabídne hudbu z Jesus Christ Superstar, West Side Story, Evity a My Fair Lady. Závěrečným bodem programu festivalu bude ve čtvrtek 22. října koncert Jiřího Pavlici, Hradišťanu a Hany a Petra Ulrychových s Javory. Představí se jednotlivě i ve společné části s novými písněmi či hudebním aranžmá starších známých hitů.

„Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty už běží. Cena vstupného je od 190 do 650 korun podle druhu koncertu a záleží také na místě v sále. Začátky jsou pokaždé v 19 hodin,“ doplnil ředitel Domu kultury v Kroměříži Pavel Sedláček.

Festival Kroměřížské hudební léto má za sebou 51 úspěšných ročníků, letošní má ve svém podtitulu úctyhodnou číslovku 52. Po letech, kdy jeho náplň tvořila výhradně vážná hudba, se pořadatelé zaměřili v programu i na jiné hudební žánry a na širší návštěvnické spektrum.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž