Kroměřížská radnice zahájila přípravné práce na stavbu parkovacího domu

01.07.2020 12:32

KROMĚŘÍŽ - Přípravné práce na stavbu parkovacího domu v Havlíčkově ulici zahájila kroměřížská radnice. Postará se o ně sdružení firem VW WACHAL z Kroměříže a GriToN CZ z Prahy. Nabídlo cenu zhruba 11 milionů korun.
„Mám radost z toho, že se rozjely alespoň práce na přípravu území, kde bude parkovací dům stát,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle Jaroslava Pajgra z odboru investic práce zahrnují odstranění skladu olejů i pohonných hmot, včetně sanace půdy zasažené ropnými produkty, odstranění garáže, manipulační plochy a také parkoviště v bývalém areálu vojenské správy. Sdružení firem se postará také o odstranění náletových křovin a o přípravu podloží pro samotnou výstavbu parkovacího domu.

„Parkovací dům by měl podle projektu přijít asi na 135 milionů korun. Radnice má na jeho stavbu slíbenou dotaci téměř 51 milionů korun z evropských fondů. Jedná se o menší část celkových nákladů s ohledem na takzvané nezpůsobilé výdaje, tedy práce, na které dotaci žádat nejde. Jedná se například o zmíněnou sanaci palivových nádrží, které dříve využívala armáda,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Parkovací dům by měl výrazně zlepšit situaci v dopravě poblíž historického centra Kroměříže, bude mít kolem 150 míst. Pozemky na parkovací dům získala radnice při koupi budovy někdejší okresní vojenské správy. Tento objekt vedení Kroměříže plánuje přestavět na startovací byty pro mladé lidi a na byty pro seniory, mělo by jich být několik desítek.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž