Kroměřížská radnice pořídí mobilní pódium

20.05.2020 14:42

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice pořídí mobilní zastřešené pódium. Záměr schválila městská rada. „Zastupitelstvo již dříve souhlasilo s tím, že město na nákup pódia uvolní 1,5 milionu korun,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
„Mobilní zastřešené pódium město i další organizace v čele s Domem kultury využije na řadu akcí. Jeho výhodou bude právě to, že je budeme moci použít na různých místech a při různých příležitostech,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Mobilní pódium by mohlo být využito ještě při některých akcích v letošním roce. „Bude samozřejmě záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace kolem pandemie koronaviru. Pokud to situace umožní a opatření přijatá státem budou rozvolněna, mohli bychom pódium využít v závěru letních prázdnin nebo na podzim,“ dodal vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Město loni odstranilo spodní, pevnou část pódia na Velkém náměstí. Střecha pódia se vlivem vydatného deště zřítila v roce 2013, od té doby si město na různé akce pódium pronajímá.

Vlastimil Langer

Zdroj na foto: MěÚ Kroměříž