Kroměřížská radnice nechala ve městě rozmístit dalších 15 kontejnerů na železo

28.06.2020 07:44

KROMĚŘÍŽ - Obyvatelům Kroměříže již slouží dalších 15 nových kontejnerů na drobnější odpad ze železa a hliníku. Prvních devět město nechalo v ulicích rozmístit v lednu.
„Lidé tak již nemusí s tímto odpadem na sběrný dvůr, nebo jej v horším případě ukládat do kontejnerů na komunální odpad. Mám radost, že si na nové kontejnery zvykli a že tím přispívají ke třídění odpadu a ke snižování nákladů na jeho odvoz v Kroměříži,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Kontejnery město získalo zdarma díky spolupráci se společností Ekokom. Mají objem 1500 litrů a vyváženy jsou jednou měsíčně.

„Nově byly rozmístěny v místních částech Těšnovice, Trávník, Bílany, Hradisko a Postoupky. Nový kontejner je i ve Vážanech a ve městě v ulicích Sadová (u obchodu), U Rejdiště (u domu číslo popisné 3790), Chropyňská (u obchodu), Bílanská (u domu 2380), Štítného (u domu 2191), Talichova (u domu 3346), Zeyerova (u domu 2603), Koperníkova (u obchodu) a Na Lindovce (u domu 3054),“ doplnil tiskový mluvčí kroměřížské rad nice Jan Vondrášek.

Od ledna tři kontejnery na kov stojí ve Spáčilově ulici, jeden kontejner pak je v ulicích Kazimíra Rudého, Havlíčkova, Albertova, Páleníčkova, Moravská a Třasoňova.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Kroměřížská radnice