Kroměřížská radnice kvůli koronaviru upravuje úřední hodiny pro veřejnost

12.10.2020 07:13

KROMĚŘÍŽ - Městský úřad v Kroměříži na základě usnesení vlády, jehož cílem je snaha zpomalit šíření koronaviru, omezuje úřední hodiny pro veřejnost.
„V době od 12. října do 25. října budou budovy městského úřadu otevřené jen v pondělí a ve středu vždy od 8:00 do 10:00 a od 14:00 do 17:00. V ostatních hodinách v úřední dny a v úterý, čtvrtek a v pátek bude úřad uzavřen,“ informovala tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.
Podle starosty Jaroslava Němce jsou sice některá opatření vlády chaotická, nicméně s ohledem na vážnost situace je nutné je respektovat. „Neprocházíme jednoduchým obdobím, koronavirus se v České republice šíří velmi rychle. Apeluji na občany, aby opatření dodržovali a omezení vydrželi. Věřím, že se situace brzy zlepší a že omezení nebude trvat déle, než vládou avizované dva týdny,“ řekl starosta Jaroslav Němec.
Upřednostňována je nadále komunikace na dálku. Lidé by měli chodit na úřad jen tehdy, pokud jejich záležitost nelze vyřídit jinak než osobně. Úředníky mohou kontaktovat e-mailem či telefonicky (kontakty na webu města: https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=101).
„Občané mohou využít i telefonní čísla na jednotlivé odbory, které jsou vyvěšeny na webu města i na dveřích u vstupu do budov městského úřadu, a případně si v neodkladných záležitostech domluvit osobní schůzku i mimo vymezené úřední hodiny,“ dodala Škrabalová.

Lidé, kteří si již jednání na úřadě objednali a kterým bylo potvrzeno, mohou v domluvenou dobu na úřad přijít a záležitost vyřídit. U vstupu do budovy si je vyzvedne úředník, s nímž si jednání domluvili. Uzavření budov úřadu mimo zmíněných pěti hodin se týká i kontaktního místa veřejné správy Czech POINT a také podatelny.
„V době, kdy bude úřad uzavřen, mohou lidé písemnosti odevzdat na budově C do poštovní schránky, která byla zřízena pro tyto účely, sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vláda kvůli šíření epidemie covid-19 kromě úřadů výrazně omezila i další aktivity. Ode dneška je zakázáno používání vnitřních sportovišť, v Kroměříži jsou tak uzavřeny tělocvičny škol, které si pronajímá odpoledne a večer veřejnost, sportovní hala v Kotojedské ulici a také plavecký bazén a zimní stadion. Opatření se od pondělí výrazně dotknou i kultury. Zrušeny na dva týdny budou programy Domu kultury i kina Nadsklepí.
„Omezena bude i účast lidí na svatbách či pohřbech, a to na 30 osob. Omezení se dotkne i druhého stupně základních škol, kde se žáci budou muset v jednotlivých třídách rozdělit na poloviny, z nichž každá půjde do školy jen v jednom z následujících dvou týdnů. Zakázán je také provoz školních klubů a středisek volného času, zavřené tak je i středisko pro volný čas dětí a mládeže Šipka,“ upozornil tiskový mluvčí.

Kompletní přehled opatření je na webu vlády https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/.
Vlastimil Langer
Zdroj: Měú Kroměříž

Foto: Archiv KNZ