Kroměřížská radnice dokončí opravu sociálních zařízení Základní školy Slovan

06.06.2020 13:04

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice letos dokončí opravu sociálních zařízení Základní školy Slovan. O poslední etapu prací se postará společnost HARKO z Kroměříže, náklady činí zhruba 3,2 milionu korun.
„Mám radost z toho, že se blížíme do finále a že žáci ZŠ Slovan budou mít k dispozici kompletně opravené toalety,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Pracovat se bude o letních prázdninách. Stavbaři opraví zbývající tři sekce sociálních zařízení. „Současné toalety budou demontovány a instalovány nové, a to včetně nových rozvodů vody, kanalizace, elektro i vzduchotechniky. Nové budou i obklady, dlažby a omítky,“ popsala Zuzana Kytlicová z odboru investic.
„Město opravuje sociální zařízení v ZŠ Slovan postupně několik let. Loni bylo do školy pro tyto účely investováno asi 4,5 milionu korun. Kromě toho radnice opravila povrchy hřišť venkovního sportovního areálu ZŠ Slovan, náklady činily téměř dva miliony korun,“ vyjmenoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
ZŠ Slovan je největší základní školou v Kroměříži. Byla otevřena 1. září 1973. Školní areál tvoří čtyři pavilony, školní pozemek se skleníkem, dvě nádvoří, atrium a školní hřiště.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž