Kroměřížská radnice bude s partnery opět zajišťovat nákupy pro seniory a handicapované

17.10.2020 14:01

KROMĚŘÍŽ - Senioři a zdravotně postižení lidé, kteří nemají možnost zajistit si sami nákup základních potravin, drogerie, léků a zdravotnických potřeb, mohou od pátku 16. října podobně jako při jarní první vlně koronaviru využít službu, která jim tyto potřeby obstará. „Riziko nákazy a opatření zavedená za nouzového stavu dopadají především na osaměle žijící seniory a handicapované lidi. Chceme jim pomoci a usnadnit život v tomto těžkém období,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.
Senioři a zdravotně postižení se mohou od 16. října od osmi hodin obracet na pracovníka městského úřadu na čísle 720 744 884, který jim nákup zprostředkuje. Zajistí jej poté dobrovolníci z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a obecně prospěšné společnosti ADRA.
„Služba je zřízena pro občany města Kroměříže a jeho místních částí. Rozvoz nákupů bude probíhat v pondělí, středu a pátek, vždy od osmi do 15 hodin. Objednávky nákupů ale budou přijímány v pracovní dny, tedy od pondělí do pátku od osmi do 15 hodin,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
„Nakupovány budou základní potraviny, drogistické potřeby, léky a zdravotnické potřeby do částky 500 korun na osobu. Zajištění nákupu a dovoz je bezplatné, hradí se pouze hodnota nákupu,“ řekl vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal. Město podle něj zajistí dobrovolníkům rukavice i desinfekci a také roušky. „Naší snahou je pomoci, ale také co nejvíce eliminovat riziko nákazy seniorů i dobrovolníků,“ doplnil Klabal.
Radnice od pátku 16. října také obnovila nouzovou informační linku pro občany města, především však také pro seniory a osoby se zdravotním handicapem. Sociální pracovník městského úřadu jim na telefonním čísle 720 744 886 v pracovní dny od osmi do 15 hodin poskytne informace související s epidemií koronaviru.
„Volajícímu ale bude k dispozici i pro obyčejný rozhovor o tom, co občana v souvislosti s aktuálním děním zrovna trápí,“ uzavřel Peštuka.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Kroměříž

Ilustrační foto: Archiv KNZ