Kroměřížská radnice bude opět otevřená, objednáním se lidé vyhnou frontám

19.04.2020 09:31

KROMĚŘÍŽ - Městský úřad v Kroměříži bude od pondělí 20. dubna opět otevřený. V pondělí a ve středu budou budovy přístupné veřejnosti po celou pracovní dobu, v úterý, ve čtvrtek a v pátek se dovnitř dostanou jen předem objednaní klienti.
„Objednáním e-mailem, telefonicky nebo přes elektronický objednávkový systém na webu města se občané vyhnou frontám. Úřad bude sice otevřený, ale platit budou přísná bezpečnostní pravidla kvůli zamezení šíření nákazy koronavirem,“ upozornila tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

Nadále je upřednostňována komunikace na dálku. Lidé by na úřad měli chodit jen v případech, že jejich záležitost nelze vyřídit jinak než osobně. „Při vstupu do budovy radnice musí mít občan nasazenou ochranu nosu a obličeje. U vstupu bude pro občany připravená desinfekce. Nutností je zachování odstupu od druhé osoby minimálně dva metry. Například nebude možné, aby na chodbách či v čekárně seděli dva lidé vedle sebe. V přízemí budov úřadu budou také k dispozici formuláře k jednotlivým agendám, které si lidé potřebují vyřídit,“ dodala Škrabalová.

„V pondělí a ve středu bude městský úřad otevřený tak, jak jsou lidé zvyklí, tedy od 7:30 do 17:00. V úterý, ve čtvrtek a v pátek budou všechny budovy městského úřadu zamčené. Předem objednané klienty pustí v úterý, ve čtvrtek a v pátek v pracovní dobu úřadu do budovy úředník, u něhož si schůzku objednali. Objednávkový systém na webu města www.mesto-kromeriz.cz bude opět v provozu od pondělí 20. dubna,“ vysvětlil tiskový mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Městský úřad je z nařízení vlády uzavřený od 16. března. V provozu je jen podatelna na budově B, úředníci také vyřizují po předchozím objednání nejnutnější agendy, které nesnesou odkladu. Od 7. dubna byl znovu otevřen Czech POINT, kontaktní místo veřejné správy v přízemí radnice na Velkém náměstí. Nyní město reaguje na uvolnění vládních opatření a otevírá opět celý úřad.
„Po měsíční pauze očekáváme, že lidí bude chodit hodně. Apeluji ale na občany, aby využívali možnosti objednat se předem. Nechceme, aby se s ohledem na prevenci před nákazou koronaviru tvořily fronty. Děkuji všem zodpovědným lidem za pochopení,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.

Městský úřad pro snazší komunikaci s občany stanovil telefonní čísla na každý odbor, která budou v provozu po celou pracovní dobu a na kterých se lidé domluví s úředníky na vyřízení svých záležitostí, viz https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/kontaktni-telefonni-cisla-na-odbory-mestskeho-uradu/.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž