Kroměřížská nemocnice: Tým manažerů hejtmana Čunka nezvládá vést kvalitně ani jednu nemocnici, natož čtyři

22.01.2019 15:12

KROMĚŘÍŽ - Podporu zaměstnancům Baťovy nemocnice vyjádřili kolegové z Kroměřížské nemocnice.

Milé kolegyně a kolegové Baťovy nemocnice, my, zaměstnanci Kroměřížské nemocnice, plně podporujeme váš protest. Stojíme za vámi, myslíme si, že situace ve vaší nemocnici je odrazem především špatného vedení představenstva KNTB!!

Nedocenění vaší náročné práce, kterou i navzdory obrovského nedostatku personálu odvádíte na výbornou, je naprosto trestuhodné. Na místo řešení této závažné situace, kdy by mělo být vedení KNTB hnáno k zodpovědnosti, odvolává se v naší nemocnici schopná ředitelka, která naopak stabilizovala nemocnici jak ekonomicky, tak personálně. Osoba, která na rozdíl od managementu KNTB vede se všemi odborovými organizacemi sociální dialog, díky němuž došlo v naší nemocnici k vzájemné dohodě i ohledně navýšení mezd.

Již dlouhodobě se snažíme upozorňovat na skutečnost, že tým manažerů, kterými se hejtman obklopil, naprosto nezvládá vést kvalitně ani jednu nemocnici, natož čtyři!!! Když k tomu připočteme šílené kroky hejtmana centralizovat zdravotní péči v našem kraji – zváno fúze, kde nejde o nic jiného, než o omezení péče ve všech nemocnicích( ve vaší již máte zkušenost – zrušení infekčního odd., sloučení nukleárního odd., kdy z něj zbylo pouhé torzo atd…,) Záměrně je vše tohle, pro veřejnost nepopulární, schováváno za” krásné a čisté” heslo NOVÁ NEMOCNICE !

Hejtman s oblibou na zastupitelstvu kraje vykřikuje “pokud se nepostaví nová nemocnice, půjde personál Baťovy nemocnice do stávky” Je opravdu k smíchu nebo spíš k pláči, že vás neváhá použít jako komparz pro své pokřivené záměry. To, že jste se nyní vzepřeli a postavili na odpor, je jistě pro něj i jeho příznivce velikým překvapením. Vydržte ve vašem úsilí, jsme připraveni se kdykoliv postavit vedle vás a společně bojovat proti nevratným krokům, které destabilizují zdravotní péči v našem kraji. Společně můžeme apelovat na zastupitele kraje, aby se konečně vzpamatovali a nenechali zdravotnictví padnout na úplné dno!! Děkujeme za vaši odvahu.

S úctou

Zaměstnanci Kroměřížské nemocnice