Kroměříž vybuduje na Čápce útulek pro kočky

14.07.2020 14:13

KROMĚŘÍŽ - Ve stejné lokalitě, kde již 25 let sídlí Městský útulek pro psy Čápka, by měl vzniknout také útulek pro kočky. Město má podle občanského zákoníku povinnost postarat se o nalezenou věc a týká se to i ztracených a nalezených zvířat.
„V Kroměříži funguje soukromý útulek pro kočky a město jej finančně podporuje částkou 200 tisíc korun ročně. Je však dlouhodobě přeplněný a proto se snažíme na situaci reagovat tím, že vybudujeme kočičí útulek městský,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Útulek pro kočky by měl vzniknout v prostorách bývalého hospodářského objektu živočišné výroby na Čápce, který je v majetku města. Záměr schválili radní a přípravu realizace zadali odboru regionálního rozvoje města.
„V první řadě je třeba získat dokumentaci stavby a zjistit aktuální výchozí stav objektu, v němž by měl kočičí útulek sídlit. Z dalšího jednání s dotčenými orgány a s veterinární správou vzejdou podmínky, jež bude řešit další stupeň projektové dokumentace, např. budoucí kapacitu útulku i částku, kterou bude nutné investovat, aby stavba mohla plnit daný účel. Vypracování projektové dokumentace včetně  vyřízení stavebního povolení by mělo být dokončeno do konce letošního roku,“ uvedla vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje města Simona Prečanová.

Stavební úpravy objektu by měly proběhnout v příštím roce. Náklady, jejichž konkrétní výše vyplyne z projektové dokumentace, budou zařazeny do rozpočtu města na rok 2021.

„Městskou budovu na Čápce mají ve výpůjčce Kroměřížské technické služby. V jedné části sídlí městský psí útulek, druhou má pronajatou Divadelní spolek Kroměříž a využívá ji jako sklad kulis a rekvizit. Divadelníkům byl již nabídnutý jiný prostor vhodný k uskladnění materiálu,“ dodal Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž