Kroměříž přispívá na kastraci koček vyššími částkami

27.10.2020 07:17

KROMĚŘÍŽ - Město Kroměříž zvýšilo finanční příspěvek na kastraci koček a kocourů. „Chceme tím zabránit nekontrolovanému množení koček, které s sebou přináší nárůst počtu toulavých zvířat v ulicích nebo v péči soukromého kočičího útulku. Snažíme se pomoct majitelům koček snáze zvládnout finanční náklady spojené s veterinárním zákrokem a program se týká také kastrace koček toulavých,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.

„Finanční příspěvek na kastraci kočky se zvýšil z 300 na 600 korun, na kastraci kocoura město již nyní přispívá namísto původních 150 korun částkou 300 Kč,“ přiblížil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Program se vztahuje na zákroky prováděné u koček a kocourů ve vlastnictví a péči občanů s místem trvalého pobytu na území města a na zákroky na toulavých kočkách odchycených na území Kroměříže. „Zájem veřejnosti o program, který město dlouhodobě financuje, klesá. Proto jsme přistoupili k navýšení finančního příspěvku pro občany,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Program kastrace koček funguje v Kroměříži od května 2015. Jeho cílem je podpořit chovatele koček a motivovat je poskytnutím finančního příspěvku ke kastracím jimi chovaných zvířat, aby se omezil nárůst opuštěných koťat a toulavých koček na území města. Dalším cílem je utlumení populace toulavých koček, žijících v městské aglomeraci.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž