Kroměříž připravuje o prázdninách opravy ve školách za více než 15 milionů korun

17.06.2020 11:00

KROMĚŘÍŽ - Kroměříž připravuje o letních prázdninách opravy ve školách za více než 15 milionů korun.
„Pracovat se bude na dvou větších projektech v Základní škole Slovan a Základní škole Oskol, oba přijdou na více než tři miliony korun. Méně nákladné opravy, revize a běžná údržba je ale plánovaná ve všech městem zřizovaných školách,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

V ZŠ Oskol stavbaři vymění vzduchotechniku, náklady činí asi 3,1 milionu korun. V ZŠ Slovan je plánovaná poslední etapa oprav sociálních zařízení, která přijde zhruba na 3,2 milionu korun. Na Základní škole Zachar stavbaři vymění prasklou kanalizaci a opraví podlahy nad ní, celkem budou tyto práce stát asi 930 tisíc korun.

V ZŠ Slovan se bude opravovat i vstupní schodiště a chodník u vchodu do družiny a kabinety a podlahy, celkem za více než 600 tisíc korun. Základní škola U Sýpek dá 600 tisíc korun do malování tříd.

„V mateřských školách plánují větší akce například v MŠ Žižkova, kde oprava střechy přijde na 300 tisíc a sociálních zařízení na 180 tisíc korun, v MŠ Osvoboditelů, kde opraví za 290 tisíc korun kanalizaci, nebo v MŠ Štítného, kde se za 145 tisíc korun budou opravovat vstupní dveře a prosklená vstupní stěna,“ doplnil tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Co se drobnějších oprav týče, na městem zřizovaných základních školách jsou přes léto plánovány práce za více než šest milionů korun a na mateřských školách zhruba za 2,8 milionu korun.
„Jedná se například o opravy elektroinstalace, rozvodů vody, malování, výměnu podlahoviny, opravy osvětlení, hracích prvků na zahradách či chodníků v areálech škol. Čistit se bude vzduchotechnika a někde také proběhne sanace vlhkého zdiva,“ doplnil vedoucí radničního odboru školství, mládeže a sportu Jiří Pánek.

Kroměřížská radnice je zřizovatelem osmi mateřských a šesti základních škol.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž