Kroměříž opravuje hřiště v místní části Vážany

05.04.2020 15:34

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice opravuje hřiště v místní části Vážany v Lesní ulici mezi posledním domem zástavby a domovem pro seniory. „Jedná se o opravu povrchu, o odstranění betonového popraskaného a poškozeného povrchu, který bude nahrazený novými gumovými dlaždicemi,“ popsal starosta Jaroslav Němec.
Hřiště opravuje městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby, náklady činí asi 150 tisíc korun.

Radnice v lokalitě už loni modernizovala obě zastávky městské hromadné dopravy před domovem pro seniory. Byly upraveny tak, aby na nich mohl zastavovat i nízkopodlažní autobus MHD, byly zde postaveny i nové přístupové chodníky.
„Někteří opoziční zastupitelé tvrdí, že se o místní části nestaráme. Opak je pravdou,“ poznamenal místostarosta Vít Peštuka, který je garantem vedení města pro místní část Vážany.

Město letos například vybaví novými lavičkami výletiště ve Zlámance a chystá stavbu přístřešku v místní části Postoupky. Radnice by ráda také stavěla nový volnočasový areál ve Vážanech. Místo, kde by mělo stát, ale patří do ochranného pásma někdejšího dobývacího prostoru cihelny. Proti stavbě hřiště se v minulosti postavil majitel většiny pozemků v cihelně i společnost Biotrend Morava, která je vlastníkem důlních práv.

„Společnost Biotrend Morava nemá o dohodu zájem. Klade si stále nové podmínky, na které nemůžeme přistoupit. Vniveč tak přichází i snaha předsedy osadního výboru Vážan Pavla Tichala,“ uvedl Peštuka.

Podle místostarosty chce Biotrend Morava, aby město kolem budoucího hřiště postavilo velký val a nesmyslně navýšilo plánovaný téměř dvoumetrový plot. „A hlavně, nedáme společnosti bianco šek na to, aby mohla do vážanské cihelny vozit cokoliv, co si zamane. Naším úkolem je ochránit obyvatele města před tím, aby do cihelny byla navážena jakákoliv nebezpečná látka. I za cenu toho, že hřiště ve Vážanech vyřešíme jinak,“ uzavřel místostarosta Peštuka.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž