Kroměříž na brněnském veletrhu zahájila propagaci letošní turistické sezony

18.01.2019 11:17

KROMĚŘÍŽ - Sérii letošních propagačních aktivit zahájilo město Kroměříž tradičně na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který se koná ve dnech 17. – 20. ledna na výstavišti v Brně. Kroměříž se tu jako každoročně prezentuje na společném stánku Zlínského kraje a tím hlavním tématem pro turisty je zahájení turistické plavby ve městě.

 „Naše strategie se veze na vlně stále trvajícího zájmu o pohyb, zdravý životní styl a turistické sporty. A v našem případě půjde o vlny doslovné, protože turistům letos jako hlavní novinku nabídneme plavbu po řece Moravě. Pokračovat ale budeme i v propagaci cykloturistiky a snaze ukázat Kroměříž jako atraktivní destinaci plnou zážitků,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec s tím, že nabídka by se dala shrnout do sloganu Kroměříž 2019 - po vodě, v sedle i ze vzduchu.

Při této příležitosti Kroměříž představila nové tištěné průvodce pro cyklisty, nabízející zajímavé tipy na výlety po Kroměřížsku. „Díky různé náročnosti i délce tras si v ní vyberou jak začínající cyklisté, tak i rodiny s dětmi či náročnější sportovci. Letošní novinkou jsou také veršované omalovánky pro děti i dospělé s dvanácti originálními obrázky malebné Kroměříže,“ sdělil tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vonmdrášek.

„Sérii obrázků nevytvořil počítačový program, ale skutečný umělec, díky němuž po vymalování předlohy získáte pěkný suvenýr z Kroměříže. A pokud si některý z listů zarámujete, získáte originální obraz trvale připomínající Hanácké Athény,“ prozradil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Speciálně pro veletržní propagaci pak radnice každoročně vydává velmi žádanou brožuru s výběrem aktuální turistické nabídky a hlavních kulturních akcí, zahrnující například kostýmové prohlídky Tajemství staré Kroměříže, komentované prohlídky Květné zahrady, geolokační hru Kde je Giovanni?, Hledání pokladu biskupa Bruna s ruční ražbou mincí, ale i zážitkové lety, nabídku železničního muzea, Expozici Karla Kryla a další zajímavosti.
Vlastimil Langer
Foto: www.mesto-kromeriz.cz