Kriminalisté prověřují novoroční loupež ve Zlíně

02.01.2018 12:35

ZLÍN - Nepříjemnou dohru měla pro čtyřiačtyřicetiletého Zlíňana silvestrovská noc. Po výběru peněz z bankomatu ho nečekaně srazil na zem cizí muž a ukradl mu peněženku s třemi a půl tisíci korunami a platební kartou.
„Za loupež nyní hrozí pachateli trest odnětí svobody na dva až deset let,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Mladý muž slavil Silvestra v jednom z nočních podniků ve Zlíně. Prvního ledna před čtvrtou hodinou ranní šel do bankomatu vybrat si další hotovost, aby mohl pokračovat v oslavách. „Po tom, co vybral peníze, přišel k němu cizí muž a ptal se ho, kolik peněz vybral. Nereagoval a chtěl odejít. Lupič mu však nečekaně podrazil nohy, až upadl, sebral mu peněženku a utekl. Přestože se okradený za zlodějem hned vydal, nepodařilo se mu ho dohonit. Zavolal proto na linku tísňového volání policie 158 a událost oznámil,“ popsala přepadení policistka.
Policisté případ šetří jako zvlášť závažný zločin loupeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer