Kriminalisté dopadli řidiče, který těžce zranil chodce a ujel

16.02.2017 17:51

ZLÍNSKO - Zlínští kriminalisté dopadli a usvědčili řidiče, který v neděli 5. února večer ve Fryštáku srazil chodce a odjel, aniž by těžce zraněnému muži poskytl první pomoc. Mladý řidič nejdříve svůj čin nepřiznal, později se však doznal.
„Třicetiletého řidiče policisté k dané události vyslechli. Poté mu vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což mu hrozí až pět let ve vězení.  K případu byli přizváni i znalci. Událost je nadále v šetření policistů a nelze vyloučit rozšíření obvinění řidiče z dalšího trestného činu,“ informovala policejní mluvčí Lucie Javoříková.   
Ve středu 8. února přišla na místní obvodní oddělení policie starší žena, která policistům sdělila, že jejího manžela zřejmě srazilo v neděli 5. února večer auto. Řidič z místa nehody ujel. „Incident se odehrál kolem půl desáté večerní ve Fryštáku na místní komunikaci Lesní čtvrť v místní části Horní Ves. Zde neznámý pachatel způsobil těžké ublížení na zdraví šestašedesátiletému muži, který místem procházel. Zraněnému chodci poskytl první pomoc až kolemjdoucí, který na místo přivolal záchranáře. Zdravotníci muže s těžkým zraněním převezli do krajské nemocnice,“ popsala událost policistka.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer