Kriminalisté dopadli a obvinili muže, který přepadl řidiče autobusu

08.01.2018 12:09

ZLÍN – V olomoucké vazební věznici skončil v sobotu 6. ledna dvaatřicetiletý muž, který ve středu 3. ledna v Podkopné Lhotě na Zlínsku s kuchyňským nožem přepadl a zranil řidiče autobusu. Za loupež se zbraní mu hrozí až desetileté vězení,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Zlínští kriminalisté vypátrali lupiče za necelé dva dny. „Pachatele zadrželi v pátek dopoledne v místě jeho současného bydliště v obci na Zlínsku a obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu loupež. Trestní rejstřík mladého muže je čistý. K činu se přiznal s tím, že svým jednáním si chtěl vylepšit neutěšenou finanční situaci,“ uvedla policistka.
Ve středu před desátou hodinou večer v Podkopné Lhotě nastoupil muž na konečné stanici do autobusu, v němž seděl pouze jeho šestapadesátiletý řidič. „Bez varování na něj zaútočil kuchyňským nožem a snažil se ho obrat o peníze. Pouze díky duchapřítomnosti řidiče nedošlo k závažnému, život ohrožujícímu zranění. Přesto si jeho zranění vyžádalo ošetření v nemocnici. Řidiči se podařilo násilníka vytlačit z autobusu a z místa ujet,“ popsala událost Monika Kozumplíková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer