Krávu ze sklepa vyprostili přivolaní hasiči

19.11.2017 19:53

UHERSKOBRODSKO – Krávu, která se v neděli 19. listopadu propadla ze stodoly do sklepa hospodářského stavení v Bánově na Uherskobrodsku, vysvobodili ze zajetí přivolaní hasiči. Informoval o tom dnes Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
„Oznamovatel operačnímu středisku krajských hasičů krátce po jedenácté hodině dopolední sdělil, že kráva se odvázala a při pohybu po stodole se dostala na dřevěnou konstrukci, která její váhu neunesla. Zvíře se propadlo do sklepních prostor, ze kterých ho bylo nutné co nejdříve vyprostit,“ sdělil mluvčí hasičů.
Na místo proto ihned vyjeli profesionální hasiči z Uherského Brodu a také jednotka dobrovolných hasičů z Bánova. „Protože nebylo možné v prostoru ustavit jeřáb, velitel zásahu povolal technický kontejner ze stanice Zlín a majitel si mezitím zajistil veterináře. Hasiči potom během hodiny s pomocí popruhů a nakladače krávu vyprostili a předali do péče veterináře,“ popsal jejich zásah Pavel Řezníček.

Foto: HZS Zlínského kraje