Krajský hasičský záchranný sbor poskytne otrokovickým hasičům digitální terminál

21.01.2018 10:53

OTROKOVICE - Jednotka dobrovolných hasičů Otrokovice obdrží v lednu od Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje digitální vozidlový terminál MATRA v hodnotě 80 tisíc korun. „Tímto zařízením bude nově vybaveno zrenovované požární vozidlo TATRA CAS 32. Terminál MATRA umožňuje vyšší kvalitu spojení v rámci požárních jednotek, ale hlavně mezi všemi složkami Integrovaného záchranného systém,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
„Nový terminál nahradí starou analogovou vysílačku, která už nesplňuje podmínky pro pokrytí našeho hasebního obvodu. Díky digitálnímu terminálu se nám zlepší komunikace ze složkami Integrovaného záchranného systému. Rád bych touto cestou poděkoval Hasičskému záchrannému sboru Zlínského kraje za bezplatný převod tohoto terminálu,“ uvedl Ludvík Kubín, velitel Jednotky dobrovolných hasičů Otrokovice.

Ilustrační foto: www.otrokovice.cz