Krajská rada projednala dotace na cisternové stříkačky a rekonstrukce požárních zbrojnic

11.06.2020 16:47

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací v celkové výši 3,5 milionu korun sedmi obcím a městům na nákup cisternové automobilové stříkačky pro dobrovolné hasiče nebo na rekonstrukci požárních zbrojnic projednala krajská rada a doporučila krajským zastupitelům tyto dotace schválit. Informaci sdělila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Dotace na rekonstrukci požárních zbrojnic se týkají obcí Osíčko, Prusinovice, Rusava a Valašská Bystřice, dotace na nákup cisternové automobilové stříkačky měst Kelč, Napajedla a obce Velké Karlovice. Ve všech případech je dotace navržena ve výši 500 tisíc korun,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Jde o spolufinancování v rámci programu Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR – Dotace pro jednotky SDH obcí pro rok 2020.

„V rámci tohoto programu již Zlínský kraj letos přidělil 17 obcím a městům dotace v celkové výši 5,1 milionu korun na nákup dopravních automobilů pro dobrovolné hasiče,“ připomněl Robert Pekaj, vedoucí Oddělení pro zvláštní úkoly krajského úřadu.

Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv KNZ