Kraj získal více peněz na silnice, nový povrch bude na dvou dalších úsecích

19.10.2020 12:32

ZLÍNSKÝ KRAJ – Za účelem náhrady škod, které vznikly na silnicích II. a III. třídy po letních přívalových deštích, přidal stát krajům prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) další peníze.
„Pro Zlínský kraj to znamená navíc 10,6 milionu korun. Prostředky budou vloženy do obnovy dvou úseků krajských silnic nad rámec původních záměrů,“ sdělila krajská tisková mluvččí Adéla Kousalová.  
„Ředitelství silnic Zlínského kraje letos získalo od SFDI původně 127,7 milionu korun, které měly být využity na spolufinancování osmi rekonstrukcí a na plošnou obnovu povrchů na šestnácti úsecích silnic II. a III. třídy. Díky další podpoře od SFDI ve výši 10,6 milionu korun může ŘSZK přidat do programu plošné obnovy vozovek dva další úseky: Všetuly – Zahnašovice a Komárno – Podhradní Lhota,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Botek.
„I když nám už začíná podzim, dokázali jsme ještě vytvořit podmínky pro realizaci plošné obnovy vozovek ve dvou úsecích, na které by jinak v tomto roce nezbyly peníze. Motoristé tak získají v kraji o 2,7 kilometru nových povrchů vozovek více,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.
„Pro plošnou obnovu povrchů vozovek s využitím prostředků SFDI bylo ve Zlínském kraji v roce 2020 původně plánováno 16 úseků silnic II. a III. třídy. Nyní se jejich seznam rozšiřuje na 18 úseků. Ke konci září z toho již byla obnova osmi úseků úspěšně dokončena. Zbývající se dostanou na řadu během října,“ dodala krajská tisková mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv KNZ