Kraj vloni téměř milionem přispěl na bezpečnější silniční provoz ve městech a obcích

20.01.2018 19:57

ZLÍNSKÝ KRAJ – Projekty devíti měst a obcí, které přispěly ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu na jejich území, podpořilo v loňském roce zlínské hejtmanství celkovou sumou 959 tisíc korun ze svého programu BESIP Zlínského kraje.
„Jsme velmi rádi, že oproti předchozím dvěma letům se výrazně zvýšil zájem měst a obcí o tento náš dotační program. Zatímco v letech 2015 a 2016 zažádaly o podporu vždy jen dva subjekty, v roce 2017 jich bylo dvanáct. Je to jednak tím, že si starostové začínají uvědomovat důležitost budování bezpečnostních prvků na komunikacích v obcích, ale také tím, že jsme se je snažili intenzivněji informovat o možnosti využít pro tyto účely právě finanční prostředky z námi vyhlašovaného programu,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.
„Z 12 přijatých žádostí bylo nakonec podpořeno devět projektů. Díky tomu se tak například ve Vítonicích a Vysokém Poli dočkali digitálních informačních měřičů rychlosti, v Uherském Brodě parkovacího pruhu v ulici Na Chmelnici, v Martinicích příčných prahů na místních komunikacích a ve Slavkově pod Hostýnem zajištění bezpečnějšího přecházení přes silnici u místní školy,“ upřesnila krajská tisková mluvčí Renata Janečková.  
Program BESIP Zlínského kraje je vyhlášen i pro letošní rok. Zlínský kraj má pro něj vyčleněno 1,590 milionu korun. Je to nejvyšší částka od roku 2015, kdy se kraj začal systematičtěji zabývat problematikou bezpečnosti silničního provozu včetně dotační podpory.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ
Zdroj:
www.kr-zlinsky.cz