Kraj se představuje na Veletrhu Regiontour v Brně, Lázně Luhačovice si odtud odvezly cenu

18.01.2019 18:02

BRNO/ZLÍN – Na veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour, který byl Ve čtvrtek 17. ledna zahájen na výstavišti v Brně a potrvá až do neděle, získaly Lázně Luhačovice Velkou cenu cestovního ruchu za lázeňský balíček s názvem Za krásami Východní Moravy.
„Jedná se o lázeňský produkt, kdy je při pobytu hosta kombinována lázeňská péče se zajímavým poznávacím programem. Odborná porota ocenila zejména to, že pobytový balíček pomáhá rozvoji cestovního ruchu nejen v Luhačovicích, ale v celém Zlínském kraji,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.  

„Velmi si vážíme všech podnikatelů, kteří z vlastní iniciativy organizují řadu kulturních, sportovních nebo poznávacích akcí a přispívají tak svými aktivitami k rozvoji cestovního ruchu ve Zlínském kraji. Lázně Luhačovice jdou v tomto směru příkladem,“ řekl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, který zodpovídá za oblast cestovního ruchu.

Lázně Luhačovice nebyly jediným oceněným subjektem ze Zlínského kraje. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko získala cenu poroty v kategorii Elektronický projekt, cenu poroty získala také obec Modrá ve velmi nabité kategorii Turistický produkt za komplexní lokální produkt Skanzen Modrá.

Zlínský kraj se značkou turistického regionu Východní Morava je na veletrhu Regiontour v Brně tradičním vystavovatelem. V roce 2019 však zásadním způsobem mění charakter zviditelnění regionu.

„Zatímco dřívější prezentace kladly důraz na jednotlivé lokality, mikroregiony, oblasti a podoblasti, aktuální prezentace Zlínského kraje zohledňuje obecné trendy a soustřeďuje se více na nabídku konkrétních produktů s ohledem naplnit potřeby zákazníků – turistů. Proto letos kraj ukazuje svůj potenciál ve čtyřech ucelených tematických blocích. V těch pak vyniknou hlavní jedinečné přednosti turistické nabídky Zlínského kraje, spočívající v rozmanitosti témat, kompaktnosti území a vysoké kvalitě infrastruktury a služeb“, uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková.

Ve stánku Zlínského kraje – Východní Moravy probíhají ochutnávky typických lokálních produktů, například moravského vína. Po celou dobu veletrhu je v provozu také „frgálová manufaktura“, kde jsou před zraky návštěvníků připravovány pověstné valašské frgály, skvělá pochutina, kterou dokonce chrání EU zeměpisným označením původu.

Veletrhy GO a Regiontour probíhají až do neděle 20. ledna. Stánek Zlínského kraje – Východní Moravy je situován do pavilonu P a má číslo 027.
Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz