Kraj poskytne Klubu českých turistů dotaci na turistické značení

20.01.2019 09:01

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje projednala a doporučuje Zastupitelstvu ke schválení poskytnutí dotace 400 tisíc korun z krajského rozpočtu Klubu českých turistů oblast Valašsko-Chřiby na turistické značení ve Zlínském kraji v roce 2019.

„Cílem projektu je obnova jedné třetiny všech vyznačených pěších turistických tras, pásových cyklotras, lyžařských a jezdeckých tras a také obnova chybějících nebo poškozených turistických směrovek a tabulek na trasách. S Klubem českých turistů je výborná spolupráce i při značení 300km Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje,“ sdělil Jan Pijáček, krajský radní, do jehož kompetencí spadá cestovní ruch.

„Zlínský kraj stejně jako ostatní kraje České republiky dlouhodobě spolupracuje s Klubem českých turistů oblast Valašsko-Chřiby na údržbě a obnově turistického značení, jedinečného v rámci celé Evropy, a poskytuje tomuto klubu finanční podporu na zajištění údržby a obnovy sítě turisticky značených tras,“ upřesnila Adéla Kousalová, krajská tisková mluvčí.

Ilustrační foto: Archiv KNZ
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz