Kraj poskytne dotaci na úpravu 170 kilometrů běžeckých tras

14.02.2017 15:36

ZLÍNSKY KRAJ – Poskytnutí dotací na úpravu 170 km běžeckých tras na území regionu schválila Rada Zlínského kraje. „Kraj uvolní téměř 800 tisíc korun, které budou rozděleny mezi osm subjektů. Sedm z nich již Rada Zlínského kraje schválila a jeden, kde je žadatelem obec Velké Karlovice, musí ještě podle zákona o krajích projednat krajské zastupitelstvo,“ uvedla krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
 Program na úpravu lyžařských tras vyhlásil Zlínský kraje letos poprvé. Informoval o tom radní Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů, rozvoj venkova a cestovní ruch.
„Tento program jsme letos vyhlásili zkušebně. Obdrželi jsme osm žádostí a žádná z nich nebyla vyřazena. Schválili jsme dotace konkrétně pro Mikroregion Holešovsko, pro Sportovní klub Brumov-Bylnice, pro Podhostýnský mikroregion, dále pro SPORT CENTRUM KOHÚTKA, Běžecký areál Pustevny, Sdružení Valašsko – Horní Vsacko a pro společnost B+M Javor. Většina žádostí se váže k tradiční lyžařské baště – ke Vsetínsku, ale velmi atraktivní může být i nová trasa v zámeckém parku v Holešově, do budoucna vidíme potenciál rozvoje běžeckých tras i v oblasti Bílých Karpat,“ sdělil Jan Pijáček.
Dotace jsou určeny na úpravu tras buď vlastním strojem, kdy se přispívá na předsezónní a sezónní servis, na mzdové náklady lidí obsluhujících stroje a na pohonné hmoty, anebo na úpravu běžeckých tras zajišťovanou dodavatelsky za předpokladu možnosti sledování sněžného stroje prostřednictvím GPS.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.kr-zlinsky.cz