Kraj pokračuje v programu na zmírnění následků sucha v lesích

18.06.2020 13:43

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní po projednání 2. kola Programu na podporu zmírnění následků sucha v lesích doporučili Zastupitelstvu Zlínského kraje schválit poskytnutí dotací 27 žadatelům na vnášení stanovištně vhodných dřevin a zřizování oplocenek a oplůtků. Informaci sdělila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Ve druhém kole programu na zmírnění následků sucha v lesích mohli zájemci žádat o dotaci na vnášení stanovištně vhodných dřevin, tedy například původních jabloní a hrušní, třešně ptačí a dalších, a také na zřizování oplocenek a oplůtků. Ty chrání přirozené zmlazování nebo výsadbu dřevin před škodlivým působením zvěře,“ upřesnila Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství.

„Kraj rozdělí ve druhém kole programu Podpora na zmírnění následků sucha v lesích mezi 27 vlastníků lesů dotace v celkové výši 920 600 korun,“ doplnil Zdeněk Florián, vedoucí oddělení zemědělství, lesního hospodářství, myslivosti a rybářství Krajského úřadu Zlínského kraje.

Poskytnutí dotací musí ještě schválit krajští zastupitelé, jejichž zasedání je naplánováno na 29. června. 
Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv KNZ