Kraj investoval 125 milionů do zateplení škol i modernizace jejich vybavení

28.12.2018 16:33

ZLÍNSKÝ KRAJ – V průběhu dvou let investoval 125 milionů korun Zlínský kraj do svých škol v rámci 10 projektů. „Kraj při tom využil dotace z národních i evropských programů v celkové výši 33 milionů korun,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
„Projekty byly zaměřeny jednak na realizace úspor energie, které významně pomohou snížit náklady na vytápění v budovách škol, a dále také na modernizaci školního vybavení a učebních pomůcek,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
Díky ukončeným projektům se zateplení dočkaly například budovy Gymnázia Valašské Klobouky, Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž nebo Střední průmyslové školy Otrokovice. Nové učební pomůcky pro svoji odbornou výuku pro změnu pořídily Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm a Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž. „Jako poslední byl letos v létě dokončen projekt, díky němuž získala Střední průmyslová škola Zlín moderní CNC soustruh včetně příslušného vybavení a programovacích modulů,“ vypočítala tisková mluvčí.

Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz