Kraj daruje nemocnicím termokamery, ochranné masky i další ochranné prostředky

07.07.2020 10:10

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ochranné prostředky a další potřebné vybavení pro řešení a prevenci epidemie koronaviru věnuje nemocnicím a zdravotnickým záchranářům Zlínský kraj. Stane se tak na základě darovacích smluv, které schválili krajští zastupitelé.
„Všechno nasvědčuje tomu, že koronavir máme ve Zlínském kraji aktuálně pod kontrolou, nicméně v uplynulých měsících jsme se přesvědčili o tom, že ochranných prostředků a potřebného vybavení není nikdy dost a je dobré být připraven. Proto našim nemocnicím darujeme speciální zdravotnické vybavení a prostředky, které jsme bezplatně obdrželi od Ministerstva zdravotnictví. Jde o 20 termokamer, 10 celoobličejových masek a dva plicní ventilátory,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.
„Z tohoto množství si ponecháme pouze dvě termokamery v rezervě pro operativní řešení případných mimořádných událostí u našich organizací nebo pro potřeby krajského úřadu,“ doplnil tajemník krajského krizového štábu Robert Pekaj.
„Kraj dále mezi své čtyři nemocnice rozdělí 300 ochranných masek RP95-M s filtrem a 300 náhradních filtrů. Dalších 100 masek a 100 kusů náhradních filtrů od kraje dostane Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Tyto ochranné masky a náhradní filtry kraj bezplatně obdržel od Nadace J&T,“ doplnila krajská tisková mluvčí Adéla kousalová.
Zlínský kraj také zakoupil pět totožných setů obsahujících oděvy pro operační sály. Rovněž toto speciální vybavení kraj po jednom setu daruje svým čtyřem nemocnicím a jeden set také Nemocnici Valašské Meziříčí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj