Kovárna VIVA chystá další ročník Kovářské pětky

30.10.2019 08:28

ZLÍN - V sobotu 9. listopadu se v továrním areálu uskuteční již šestý ročník běžeckého závodu s příznačným názvem Kovářská pětka. „Oblíbené sportovní klání je určené pro velké i malé příznivce běhu. Závod pořádá Kovárna VIVA jako součást seriálu Běhů Zlín,“ informovala za organizátory Kateřina Martykánová.

Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje stejně jako v loňském roce v 10:11 hodin  v ulici Vavrečkova u 72. budovy. Zúčastnit se ho mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo.
„Junioři a zdatné děti, které si troufnou vyrazit na trať společně s dospělými,si mohou zaběhnout první okruh ze tří, který bude mít asi 1900 metrů,“ uvedl Zbyněk Rozsypal z Kovárny VIVA.

Pro nejmladší závodníky jsou připraveny kratší trasy odstupňované podle věkových kategorií.„Holky a kluky mladší deseti let čekají samostatné závody, které startují již od 9:10 hodin,“ upřesnil Zbyněk Rozsypal.

Pro závodníky a jejich fanoušky bude opět připravenodrobné občerstvení.

Pořadatelé doporučují zvýhodněnou on-line registraci se startovným ve výši 50 Kč předem na www.behyzlin.cz. Přihlásit se je ovšem možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závoddo 9:30 hod.), kdy startovné činí 150 korun pro dospělé.Dětské kategorie jsou zpoplatněny symbolickými pěti korunami a hradí se přímo na místě.

Foto: Archiv KNZ