Koupaliště zažívá nápor návštěvníků, na jeho provoz dohlédnou i preventist

25.06.2019 08:25

VSETÍN - Sezóna koupaliště Pod Pecníkem, známého také jako U průmyslovky, je v plném proudu. Letní teploty i přes 30 °C a teplota vody 28 až 30 °C v posledních dnech jeho provozovateli, kterým je Vsetínská sportovní, přejí, a počet návštěvníků v celém areálu stoupá. „Nejvyšší denní návštěvnost letos překonala o jednom víkendovém dni 700 lidí. S vysokou návštěvností však přicházejí i některé problémy,“ uvedl Jiří Žůrek z vsetínské radnice.

„Těší nás, když vidíme, že lidé chodí na koupaliště rádi a rádi se i vracejí. Bez nich bychom nemohli fungovat,“ sdělil jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.
Návštěvníci mohou v prostorách koupaliště využít nejen velký plavecký bazén, ale i dětský bazén se skluzavkou a vodními atrakcemi, velkou skluzavku, masážní trysky a chrliče, víceúčelové hřiště a bufet s občerstvením. V areálu je umístěna také spousta lehátek, která umožňují pohodlné opalování nebo odpočinek ve stínu pod slunečníky. Velká travnatá plocha nabízí také mnoho prostoru k odpočinku a každý si může najít své místo, kde bude mít třeba i více soukromí.

„Jsme si vědomi, že na veřejných místech, jako je koupaliště se to někdy neobejde bez problémů a zádrhelů. V posledních dnech se potýkáme s nepříjemnými situacemi. Někteří lidé nechtějí respektovat návštěvní řád koupaliště a mnohdy postrádají i slušné vychování a přidělávají tak starost nejen personálu, ale především znepříjemňují pobyt ostatním návštěvníkům. Chceme, aby koupaliště zůstalo příjemným místem pro relaxaci, odpočinek a sportovní vyžití v letních dnech. Proto jsme zavedli několik opatření a hodláme předcházet problémům, které někteří návštěvníci svým bezohledným a nepřizpůsobivým chováním vytvářejí,“ uvedl Ivo Kousal.

Místostarosta Tomáš Pifka, do jehož gesce spadá i Vsetínská sportovní, k tomu dodal, že koupaliště bude pod častějším dohledem městské policie či asistentů prevence kriminality. „Návštěvníci, nerespektující řád koupaliště a obtěžující svým chováním ostatní, budou z areálu vyvedeni bez nároku na vrácení vstupného,“ upozorňuje Pifka.

Vlastimil Langer

Foto: www.mestovsetin.cz