Koupaliště v Hulíně se otevírá v sobotu 20. června

19.06.2020 07:24

HULÍN – V sobotu 20. června zahájí svůj letošní provoz městské koupaliště v Hulíně. Bazén je již napuštěn, v těchto dnech se dokončují úpravy některých ploch a poslední přípravné práce.

„Pokud to počasí dovolí, v sobotu opravdu koupaliště přivítá své první letošní návštěvníky. A věříme, že sezona bude i přes nutnost dodržovat určitá pravidla dobrá a že lidé stráví v areálu hezké chvíle. Jistě si to zaslouží, po všech těch omezeních z první poloviny roku,“ prohlásil Roman Hoza, starosta města Hulína.

V areálu koupaliště v centru města návštěvníci mohou využívat kromě bazénu se skokanskými můstky také minigolf, hřiště na beach volejbal, nohejbal, petanque, badminton, stolní tenis, děti mají k dispozici brouzdaliště, průlezky, pískoviště a houpačky.

V souvislosti s doznívající pandemií koronaviru dostanou návštěvníci možnost si pravidelně desinfikovat ruce, přípravky k tomu určené budou umístěny u vstupu do areálu a na záchodech. 
„Lidé by měli dbát také na to, aby měli mezi sebou minimálně dvoumetrové rozestupy, tohle nařízení se samozřejmě nevztahuje na rodinné příslušníky. Dodržet jej nebude problém, vzhledem k rozlehlosti travnatých ploch v areálu a omezené kapacitě 500 lidí,“ konstatoval Antonín Huťka, ředitel městské společnosti Kombyt Servis, která má koupaliště na starosti.

„Pokud to počasí dovolí, bude koupaliště otevřené denně v době od 10.00 do 20.00. Oproti loňsku se mírně zvedá celodenní vstupné pro dospělé a mládež nad 15 let, kteří nyní zaplatí 70 korun. Děti od 6 do 15 let a držitele ZTP vyjde celodenní koupání na 40 korun, děti do 6 let v doprovodu a držitelé ZTP/P budou mít vstup zdarma,“ dodal Zdeněk Dvořák z hulínské radnice

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Hulín