Koncerty, pohádky, outdoorové sporty – na Východní Moravě

25.07.2020 07:47

Akce pro děti, pro celé rodiny, hudba, zábava, sport i poučení. Léto na Východní Moravě je pestré.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti si pro své návštěvníky během letních prázdnin připravilo komentované prohlídky. Prohlídky probíhají vždy v pondělí a pátek v 10:00 a 14:00. Prohlídku je nutno předem objednat. Více na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139670.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí během prázdnin několik netradičních zážitků. Patří mezi ně komentované prohlídky z cyklu Letní procházky s odborníky aneb Co se o muzeu jen tak nedozvíte. Muzejní odborníci návštěvníky provedou Valašskou dědinou s lidovou písničkou, povypráví o lidové architektuře, péči o exponáty, o tom, co roste v muzeu, o vzniku muzea a dalších tématech. Areály Valašského muzea v přírodě jsou otevřeny denně od 9.00-18.00, více na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139660.

Zlínské filmové léto 2020 nabízí během celých prázdnin promítání pod širým nebem. Více k další nabídce filmů na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139336.

Pro ty, co upřednostňují ve své kuchyni produkty z regionu, jsou určeny Farmářské trhy ve Vsetíně. Navštívit je bude možné i v sobotu 25. července od 7.00 na Dolním náměstí.

Zlínská zoo opět nabízí možnost ranní procházky areálem s návštěvou ptáka kiviho. Za Gerym, jak se sameček kivi jmenuje, mohou návštěvníci zavítat v sobotu 25. července. Zahrada bude přístupná již od 6:00. Zlínská zoo chová tohoto nelétavého novozélandského opeřence jako první a jediná zoo v České republice. Právě v ranních hodinách, do 8 hodin je velmi vysoká šance uvidět Geryho v expozici.

Výstaviště Floria v Kroměříži zve v sobotu 25. července na koncerty. Od 17.30 do 19.30 zahraje KABÁT revival live, od 20.30 do 22.00 bude pódium patřit kapele METALLICA revival Beroun.

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině v Bílých Karpatech představují symbol společné historie a kultury Čechů a Slováků. Každoročně se zde prezentují zástupci folklorních souborů a cimbálových muzik v bohatém kulturním programu. V letošním roce proběhne program v neděli 26. července vzhledem k situaci vyvolané pandemií koronaviru v omezené podobě. Vzpomínkový akt s malým kulturním programem se uskuteční od 12.00, více na www.velkajavorina.com.

Hrad Buchlov na Uherskohradišťsku připravuje krátké loutkové divadelní pohádky, které mohou vidět malí i velcí diváci po oba prázdninové měsíce. V neděli 26. července se bude hrát od 10.00 Buchlovická bílá (černá) paní, od 13.00 pohádka O hloupé huse. Více k programu na https://www.vychodni-morava.cz/akce/139548.

Oblíbená Zvonice Soláň ležící na hřebeni Vsetínských Beskyd připravila na sobotu 25. července koncert skupiny Koňaboj, což je moravská hudební skupina na pomezí folk-rocku a world music. Začátek koncertu je v 18 hodin v amfiteátru u Horského hotelu Čarták.

Do Salla Terreny Zámku v Napajedlích na Zlínsku se můžete vypravit na zajímavou sběratelskou výstavu. Od 21.července do 26.srpna 8.2020 zde k bude k vidění 8500 kusů propisek z celého světa. Výstava s názvem Banální vynález, který změnil svět bude přístupná denně, kromě pondělků od 12 do 16 hodin a vstup je bezplatný.

Informace o dalších akcích hledejte na www.vychodni-morava.cz

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.

Foto: CCRVM