Komunitní centrum bojuje o titul Náš evropský projekt

22.05.2020 07:37

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Mezi účastníky letošní soutěže vyhlášené Zastoupením Evropské komise v ČR se zařadil také úspěšný projekt moderního Komunitního centra ve Valašském Meziříčí. Podpořit v cestě za vítězstvím jej může každý, kdo mu dá až do 7. června „lajk“ na facebookové stránce komise - ZDE.

„Soutěž o nejoblíbenější projekt financovaný z evropských fondů - Náš evropský projekt, vyhlašuje Zastoupení Evropské komise v ČR pravidelně na svém facebookovém profilu. Letos je mezi 46 nominovanými městy a obcemi také Valašské Meziříčí,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Konkrétně se jedná o projekt našeho moderního Komunitního centra, který vznikl přestavbou kina s náklady 82 milionů korun. Na jeho realizaci jsme právě z evropských fondů získali dotaci 18 milionů korun. Od svého otevření loni v červnu se pak Komunitní centrum i přes drobnou koronavirovou přestávku těší velkému zájmu návštěvníků z širokého okolí. Věřím proto, že nejen oni náš projekt podpoří a pomohou mu v soutěži uspět,“ řekla hlasující místostarostka Yvona Wojaczková.

Cílem soutěže Náš evropský projekt je připomenout obyvatelům přínosy projektů podpořených z evropských fondů pro rozvoj jejich nejbližšího okolí, obce či města. Proto se do ní může zapojit široká veřejnost, která pomocí lajků a dalších emoji rozhodne o vítězi. Čtyři nejlepší získají finanční příspěvekna uspořádání obecní slavnosti.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí