Komorní koncert zazní na střešní terase 14|15 Baťova institutu

20.06.2020 09:48

ZLÍN - Koncert na střeše Blízko nebe je tu už po několikáté. „Zájemci o něj ani letos nepřijdou a v neděli 21. června v podvečer od 18 hodin se mohou zaposlouchat do skvělého kytarového představení v doprovodu saxofonu. Na střešní terase budovy 14 se představí kytarista Ondřej Svačina a saxofonista Radim Nowak,“ informovala Petra Štrofová, PR manažerka institutu.
„Po tom, čím jsme si všichni prošli v minulých měsících, se rádi vracíme takříkajíc do normálu. Konečně můžeme pořádat akce, na které jsou naši návštěvníci zvyklí a které mají v oblibě. I když jsme letos nemohli kvůli přísným opatřením uspořádat koncert Filharmonie pod širým nebem, máme radost, že se už tuto neděli se uskuteční koncert na střeše Blízko nebe, který veřejnost zná z předchozích let. Střešní terasa budovy 14 poskytuje úžasný výhled na Baťův areál a okolní město. Atmosféra akcí zde konaných je vždycky působivá.“ uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.
Terasa budovy 14 není veřejnosti běžně přístupná. Pro akce menšího rozsahu je však ideální. Kultura na čerstvém vzduchu je v letních měsících totiž jednou z nejlepších forem relaxu a zábavy.   
Krátce k interpretům. Ondřej Svačina vystudoval klasickou a jazzovou kytaru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a vystupoval například s Abbou revival, 80´s Factory a Alicí Konečnou. Veřejnost ho má v povědomí také jako člena kapely Foxy Hunters.
Saxofonista Radim Nowak je profesionálním multiinstrumentalistou, který působil ve filharmonii, divadle, symfonickém i dechovém orchestru, ale i v různých kapelách. Je to energický showman, který díky lásce k hudbě a lidem dokáže publiku nabídnout neopakovatelný zážitek.
„Kdo naši akci ještě nezaregistroval a má o ni zájem, měl by si co nejdříve zakoupit vstupenky v předprodeji na recepci 14|15 Baťova institutu nebo také online na našem webu.“ doplnila Petra Kubíková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: 14|15 Baťův institut, p. o.