Koledníci v Tříkrálové sbírce vybrali o šedesát tři tisíc více než vloni

10.01.2018 14:17

OTROKOVICE - Další ročník Tříkrálové sbírky byl opět úspěšný. „Počasí koledníkům letos přálo, a do terénu vyrazilo 121 skupinek koledníků. Jen v samotných Otrokovicích se vybralo 293.798 korun. Celkový výtěžek sbírky včetně okolních obcí spadajících do působnosti Charity sv. Anežky Otrokovice pak činil úctyhodných 717.118 korun, což je o 63.304 korun více než v minulém roce,“ uvedla tisková námluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
Lidé byli většinou milí, vstřícní a také velmi štědří. Velké poděkování patří všem dárcům, protože právě díky nim může Charita pomáhat zejména konkrétním lidem ve vašem okolí.
„Vážíme si toho, že osud druhých vám není lhostejný. Chtěli bychom touto cestou poděkovat také všem, kteří nám v této již mnohaleté tradici pomáhají. Děkujeme všem našim koledníkům, převážně z řad dětí, kteří se rok co rok vydávají na cestu, aby přinesli trochu radosti do vašich domovů. I oni se často vrací s úsměvem na tváři, nadšení ze setkání s vámi a se spoustou krásných zážitků. Tříkrálová sbírka totiž není jenom o samotném koledování, ale velký smysl vidíme právě v tom, že se můžeme navzájem setkávat. Velké díky patří i všem obětavým pomocníkům z řad dobrovolníků, kteří nám s přípravami a průběhem této akce pomáhají,“ řekla Jan Žalčík, pastorační pracovník Charity sv. Anežky.

Vlastimil Langer

Foto: www.otrokovice.cz