Koalice Soukromníci, Svobodní a Nezávislí - Zlín potřebuje rozhýbat

07.08.2018 18:49

ZLÍN - Především otázce zdravotnictví a zejména aktuální situaci v Krajské nemocnice T. Bati se chce věnovat koalice Soukromníci, Svobodní a Nezávislí, která společně vstupuje do podzimních komunálních voleb ve Zlíně. Lídrem kandidátky je nezávislý kandidát bez politické příslušnosti Ivo Mitáček.
Koalice nezávislých kandidátů přichází s programem, který obsahuje deset základních bodů. Na tiskové konferenci je novinářům představil Ivo Miláček spolu s Jiřím Procházkou, místopředsedou Strany svobodných občanů ve Zlínském kraji, který je dvojkou na kandidátce a Davidem Nepimachem za Soukromníky, jenž je na kandidátce uveden na třetím místě.
„Kromě zdravotnictví patří ke stěžejním především doprava ve Zlíně, která vyžaduje zásadní změny, zlepšení kvality života seniorů, bytová politika, školství, kultura, bezpečnost a v neposlední řadě i kvalitní spolupráce města s veřejností,“ uvedl lídr kandidátky Ivo Mitáček. Zejména v této oblasti vidí značné nedostatky současného vedení radnice. „Radnice by zde měla být především pro lidi, a pokud přijde občan na radnici, měli by s ním úředníci jednat jako s člověkem a vyhovět jeho požadavkům a ne ho odbýt,“ zdůraznil Mitáček.
Koalice považuje za nezbytné zachování dostupné zdravotní péče ve Zlíně i jeho městských částech a také aktivní rozvoj nemocnice v čele se schopným managementem. „Nesouhlasíme se současným řízením nemocnice bez jasně dané koncepce a ani s navrhovanou fúzí, spojováním či rušením některých oddělení. Aktivně podpoříme jedinou variantu a tou je samostatná KNTB,“ prohlásil Jiří Procházka.
Koalice hodlá také „rozhýbat“ dopravu ve městě. Podporu města si totiž zaslouží všechny druhy dopravy s cílem, aby se lidé po městě mohli pohybovat rychle a bezpečně. Je nutné zlepšit problematický průjezd městem a zácpy v ranních i odpoledních hodinách. Řešením jsou odstavná parkoviště na sídlištích i okraji města a jejich propojení s MHD, elektrifikace železniční trati, včetně nového dopravního terminálu v centru města Zlína, a dokončení obchvatu východní části města.

Soukromníci, Svobodní a Nezávislí se chtějí věnovat i problematice školství, kde je zásadní dostupnost kvalitního vzdělání na všech úrovních – tedy od jeslí až po univerzity, dále sociální oblasti s akcentem na zlepšení kvality života seniorů, kultuře, sportu, podpoře podnikatelů a živnostníků a v neposlední řadě bezpečnosti a kvalitní spolupráci města s veřejností. „Chceme se zaměřit na problematická místa nejev v centru města ale i na jeho okraji, v parcích, podchodech tak, aby se obyvatelé cítili bezpečni ve všech lokalitách města i ve večerních hodinách, dodal David Nepimach.
Koalice klade důraz na komunikaci s veřejností již prostřednictvím kampaně, v níž bude převládat kontaktní forma. Připraveny jsou nejrůznější akce a setkání. Uvítá veškeré názory veřejnosti a podněty, které zájemci mohou zanechat prostřednictvím webových stránek www.rozhybejme.to.

Text a foto: Vlastimil Langer

Zleva Ivo Mitáček, Jiří Procházka a David Nepimach.