Koalice pro otevřený Vsetín míří do opozice. Vsetínu bude šéfovat staronové vedení

16.10.2018 18:14

VSETÍN - Tři zastupitelé Koalice pro otevřený Vsetín (KOV), kterými jsou Michal Berg, Tomáš Husa a Milan Chlápek, skončí v opozici. Na dohodě o pokračování staronového vedení města ve složení KDU-ČSL + ANO + STAN se dnes ráno shodli zástupci dosavadní koalice bez účasti KOV. Starostou bude nadále Jiří Růžička, počet místostarostů se zvýší o jednoho a budou jimi Tomáš Pifka (STAN), Simona Hlaváčová (KDU) a Pavel Bartoň (ANO). V radě města je doplní Róbert Teleky (KDU), Jiří Žůrek (STAN) a Martina Hovořáková (ANO).
Tato dohoda respektuje výsledky voleb, dohodly se tři nejsilnější strany. Koalice pro otevřený Vsetín se tak stává nejsilnější opoziční stranou.
„Chceme konstruktivně spolupracovat tam, kde to povede k dobrému rozvoji města. Zároveň ale budeme nemilosrdně kritizovat ty návrhy a kroky vedení města, ve kterých uvidíme nepravosti nebo věci, které městu škodí,“ uvedl k tomu Michal Berg, lídr kandidátky Koalice pro otevřený Vsetín.
Ustavující jednání zastupitelstva by se mělo konat na začátku listopadu. KOV je připraven nominovat do komisí a výborů města odborně zdatné lidi, kteří mohou přispět k dobrému fungování města.
„Je samozřejmě škoda, že se opozici nepodařilo ve volbách získat o jeden mandát více, protože pak by bylo možné změnit Vsetín k lepšímu zásadně. Takto se dá očekávat pokračování v dosavadním směru, se vším dobrým i špatným, čeho jsme byli svědky v posledních letech,“ komentoval výsledky Michal Berg.
„Každopádně jsou ve vedení města i v zastupitelstvu i nové tváře, se kterými máme zatím velmi korektní vztahy, jako paní Gajdůšková nebo pánové Bartoň a Žůrek, takže věřím, že v tomto směru se situace posune dopředu,“ dodal.

Kontakty pro média:

Michal Berg, zastupitel, michal.berg@esports.cz | +420 603 102 284
David Kopecký, asistent zastupitelského klubu, david.kopecky@zeleni.cz | +420 731 583 529