Knihovna opravuje konferenční sál a hudební oddělení

20.06.2020 10:35

KROMĚŘÍŽ - Rekonstrukce hudebního oddělení a konferenčního sálu probíhá v těchto dnech v Knihovně Kroměřížska. „Stavební práce a následné vybavení novými podlahovými krytinami a nábytkem v části knihovny přispěje ke zlepšení podmínek pro návštěvníky nebo případné pronajímatele prostor i pro samotné zaměstnance,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

V přízemí knihovny byly instalovány nové prosklené plastové dveře do hudebního oddělení a do oddělení pro dospělé čtenáře. „Přispějí jednak k prosvětlení vstupního prostoru knihovny, ale zajistí i lepší přehled příchozích,“ řekla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Hudební oddělení prochází kompletní přestavbou. Souvisí to se změnou způsobu vypůjčování nosičů. Lidé si budou moct sami vybírat a výpůjčky evidovat pomocí čipů, tudíž bylo třeba tyto prostory vybavit nábytkem na míru, včetně nabídkových polic pro CD a DVD a panelů pro čtecí zařízení na čipy. V místnostech hudebního oddělení se pokládá nová podlaha.

Nová podlaha je také v konferenčním sále. Nově do něj byla zavedena voda a odpad, aby bylo možné instalovat pult na přípravu občerstvení nebo umytí nádobí pro případy pořádání konferencí, školení, přednášek.
„Nově můžeme prostory knihovny pronajímat i cizím komerčním subjektům, proto by podmínky v konferenčním sále i celém objektu knihovny měly odpovídat běžným standardům,“ doplnila Kašpárková.

„Rekonstrukce přijde na zhruba 750 tisíc korun, knihovna tuto částku uhradí ze svého rozpočtu. Hotovo by mělo být nejpozději do poloviny prázdnin,“ poznamenal Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž