Kniha o zlínské místní části Prštné přibližuje její historii

28.01.2018 10:22

ZLÍN – Z minulosti Prštného. Tak se jmenuje nová kniha, která mapuje historii této místní části Zlína od první zmínky, která se o ní dochovala.

„Ves Prštné se poprvé připomíná v roce 1397 – tehdy se v latinském zápisu vypočítávají součásti zlínského panství a mezi nimi také ‚villa Prsczna‘, což v české podobě znamenalo ves Prščná,“ uvedl v úvodu knihy jeden ze spoluautorů historik Zdenek Pokluda.

„Kromě vývoje názvu obce a jejích ulic se čtenáři dozví o demografickém růstu v průběhu staletími, lidech, kteří v této obci žili a jejich živobytí, nebo třeba o tom, kdo měl zásluhy na výstavbě školy. Mimo ohlédnutí do historie autoři neopomenuli ani nastínit současný života Prštného, ve kterém nyní žije cca 3200 obyvatel,“ dodal tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Bohatě ilustrovanou publikaci dobovými i současnými fotografiemi vydal Marek Pánek u příležitosti 620. výročí první historické zprávy o obci. K zakoupení je v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice.

Vlastimil Langer

Foto: www.zlin.eu