Klobucké kulturní léto nabídne nevšední zážitky

14.06.2020 10:47

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Blíží se Klobucké kulturní léto, které připravuje pro místní i přespolní návštěvníky celou sérii pozvánek za zábavou. Vyberou si rodiny s dětmi, milovníci populární, rockové i vážné hudby, příznivci filmů i výtvarného umění. Program odstartuje v polovině června a vyvrcholí v půlce září.

„Letos se na Klobucké kulturní léto všichni těšíme, protože po jarních měsících ve znamení koronavirových omezení se nám po zážitcích už stýská. Dlouho jsme neměli jistotu, v jaké podobě budou moci kulturní akce probíhat, ale nakonec se díky uvolnění podařilo sestavit bohatý program, který bude stát za návštěvu. Skvělí interpreti, kapely zvučných jmen i nové akce. Všechny srdečně zveme,“ vzkázala starostka Eliška Olšáková.

Klobucké kulturní léto už tradičně zahájí zdejší základní umělecká škola, která připraví koncert i Zahradní slavnost.
„Na letní scéně v podnikatelském centru se nám během července a srpna představí kapely Křídla, Horizont a Swingshower, Fleret, Trio Con Amore, Šamat, Hardrain, Rock&Rollers, Ponk, Ogaři (Rock), The Priester Sisters, Headmaster, Ocelot nebo Dareband, v kulturním domě pak zahrají Kollárovci,“ vyjmenoval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Dodal, že stálicí kulturního programu je Setkání muzikantů v Bílých Karpatech, které se letos uskuteční o víkendu od 21. do 23. srpna.

Kulturní program se podívá i do dalších částí města. Například akcí Posousedsku v Kramolišově se slavnostně otevře zrekonstruovaná ulice a umístí se pamětní deska Čeňka Kramoliše. Ke kapli svatých Cyrila a Metoděje se mohou lidé vypravit na tradiční pouť a do areálu základní školy zase na Rozloučení s prázdninami.
Sportovní nadšenci nasednou na Klobucká kola a vyjedou do okolního terénu. V září potom Živé dřevěnice s jarmekem nalákají na ukázky tradic, řemesel i folklóru. Další víkend bude patřit hodům a slavnostní bohoslužbě. 

„Umělecké zážitky zprostředkují výstavy v městském muzeu. V červenci a srpnu budou k vidění obrazy Františka Švacha a od začátku září naváže expozice děl k jubileím výtvarníků Miroslava Zvonka a Josefa Jeřábka,“ dodala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Klobouky