Klobucké hospodářské trhy mohou začít, ale s dodržováním hygienických předpisů

21.04.2020 08:48

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Epidemie koronaviru odsunula plánovaný start Klobuckých hospodářských trhů ze začátku dubna na konec měsíce.

„Konání farmářských trhů dostalo při první fázi uvolňování mimořádných opatření zelenou, a tak může ve Valašských Kloboukách proběhnout první jarní trh už v pátek 24. dubna,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
Jubilejní desátá sezóna bude bezesporu netradiční, protože se do ní otisknou nová pravidla pro regionální prodejce, zahradníky, farmáře i návštěvníky. Bude zapotřebí zachovávat rozestupy mezi stánky, neshromažďovat se ve skupinách osob a dodržovat nezbytné zásady hygieny. Trhy budou probíhat před Starou radnicí na Masarykově náměstí od 9 do 16 hodin.

„Klobucké hospodářské trhy jsou tradiční příležitostí k nákupu kvalitních regionálních potravin, čerstvé zeleniny, ovoce a dalšího farmářského a řemeslného zboží. Lidé už se určitě těší na jarní sezónní nabídku přísad, sazenic balkonových květin, bylinek, keřů nebo ovocných stromků. Při návštěvě trhu a nákupu by však měli být ohleduplní, neshromažďovat se ve skupinách, dodržovat bezpečný odstup od ostatních účastníků a využívat dezinfekci, která bude na stáncích volně dostupná. Na místě je také zakázána konzumace potravin,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček.
„Děkujeme všem za respektování těchto zásad a věříme, že i přes omezení bude letošní tržní sezóna úspěšná,“ dodal.

Následující hospodářské trhy letošní sezóny jsou naplánovány na tyto termíny: 15. a 29. května, 12. a 26. června, 10. a 24. července, 7. a 21. srpna, 4. a 18. září, 2. a 16. října.

„Prodejní stánky a stolky budou rozmístěny ve vzdálenosti nejméně dva metry. U každého prodejního místa budou umístěny dezinfekční prostředky. Návštěvníci i prodejci musí používat povinnou ochranu horních cest dýchacích rouškou, šátkem či šálou. Prodejci musí při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků používat rukavice. Zákazníci se nesmí zdržovat ve vzdálenostech menších než dva metry. Zboží lze prodávat pouze bez možnosti ochutnávky nebo konzumace potravin a pokrmů,“ uvedla tisková mluvčí.

Farmáři, sadaři, pěstitelé, včelaři a další regionální producenti, kteří by na trzích rádi nabídli své výrobky, mohou kontaktovat organizátora Josefa Zvoníčka na telefonu 605 206 614.

Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: MěÚ Valašské Klobouky