Klienti Domova pro seniory Burešov slavili narozeniny

04.08.2018 11:02

ZLÍN – Domov pro seniory Burešov uspořádal tradiční oslavu narozenin svých klientů. Pozvaní zástupci města Zlína mělli opět příležitost svým spoluobčanům, kteří se dožili významného životního jubilea, poblahopřát a společně s nimi pobesedovat.
„Podle slov ředitele tohoto zařízení Vlastimila Zaydlara tradice společného setkání u příležitosti narozenin mají senioři v oblibě,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Oslavy jubilantů organizujeme společně s městem Zlín pravidelně dvakrát do roka již řadu let. Naši uživatelé, kteří v daném pololetí oslavili 80, 90 a více let života se na toto milé setkání vždy velmi těší,“ uvedl ředitel Zydlar.

V rámci oslavy za první pololetí obdarovalo město Zlín 24 jubilantů, kteří trvale žijí v Domově pro seniory Burešov. Každý obdržel blahopřání od primátora města Zlín, dárkový balíček složený z praktických věcí denní spotřeby a kytici květin, jejíž složení kopíruje roční období.

„Vazbu květin vždy přizpůsobujeme danému období. Tentokrát kytici dominovala slunečnice,“ pověděla Klára Čuříková, která má agendu občanských záležitostí na magistrátu na starosti.

Personál domova pak v jídelně připravil bohatou slavnostní tabuli s přípitkem a reprodukovanou hudbou. Ochuzeni, ale nezůstali ani uživatelé služeb domova, kteří jsou trvale neschopni pohybu a přesun na společnou oslavu by pro své zdravotní problémy nezvládli.

„Seniory upoutané na lůžko navštěvujeme osobně i se zástupci města Zlína v daný den přímo na pokoji. Všichni jsou vždy mile překvapeni a dojati, že i na ně město pamatuje,“ sdělil Vlastimil Zaydlar.

Další společné narozeninové setkání jubilantů plánuje Burešov s radnicí na podzim.

Foto: www.zlin.eu