Kino Hvězda znovu přivítá diváky

11.05.2020 11:42

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kino Hvězda se veřejnosti otevře ve čtvrtek 14. 5. a bude až do konce května promítat dvakrát denně od čtvrtka do neděle nejčastěji v časech 17.30 a 20.30 hod.

„Diváci tak budou moci shlédnout zejména filmy, jejichž život byl přerušen koronavirem. Projekce budou až do odvolání limitovány kapacitou 100 osob. Vstupenky budou k dispozici na webu kina www.mkuh.cz,“ sdělil tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Návštěvníci kina budou muset být vybaveni rouškou, platí zákaz konzumace jakéhokoliv občerstvení, udržování dvoumetrového odstupu a ideální je bezkontaktní úhrada vstupného. Dbát o zvýšenou hygienu bude rovněž personál kina, který po každém představení provede nutnou dezinfekci. Pokladna kina Hvězda bude otevřena od čtvrtka do neděle v čase 17.00 – 22.00 hod. (v případě dětských a rodinných titulů dříve).

Diváci, kteří si zvykli na on-line kino a jsou zároveň příznivci legendární skupiny Dunaj, si mohou doma vychutnat dokument Dunaj vědomí, na kterém pracoval také hradišťský filmový dramaturg Jan Gogola ml. Stream Dunaje se rozběhne v úterý 12. 5. od 20.30 hod.

Aktuální omezení prozatím odsouvá sezónu letního kina v Letním kině Smetanovy sady. „Projekce se tu, případně v náhradních prostorech Kolejního nádvoří, rozběhnou až během června. Nezahájí ani pravidelné hudební letní večery v atriu kina Hvězda. Koncert skupiny Hrozně a Revolt Blues plánovaný na 30. 5. bude zřejmě přesunut na červenec,“ dodal mluvčí radnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěˇU Uherské Hradiště