Káva na triko bude v netradičním stylu

24.05.2020 07:18

OTROKOVICE - Další doprovodnou akcí kampaně Do práce na kole bude v Otrokovicích Káva na triko. Zaregistrovaní soutěžící si mohou dát v pondělí 25. května mezi 14. a 17. hodinou výbornou kávu z místní pražírny. Akce se uskuteční u cyklostezky podél Dřevnice v altánu u splavu.

„Dobrá káva může být po cestě z práce vítaným zpestřením. Organizátoři oslovili majitele Pražírny kávy Otrokovice – FieryBean, jehož tým zkusí připravovat kávu přímo na místě bez elektřiny – na grilu,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
„Jelikož v altánu není přívod elektřiny, budeme kávu vařit netradičně v džezvě na grilu. Myslím, že by mohl být takový proces vaření kávy sám o sobě zajímavý. Tuto metodu budeme zkoušet poprvé, takže jsme sami zvědaví, jak to dopadne,“ řekl Pavel Gráf, majitel pražírny.

Kromě lahodné kávy bude připravena i voda a drobné občerstvení. A jako obvykle bude na místě otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková, která se těší na diskuzi s nadšenými cyklisty týkající se rozvoje cyklodopravy v Otrokovicích.

Káva na triko se v Otrokovicích uskuteční již po šesté. Druhým rokem bude mimo budovu radnice. „Pro většinu soutěžících je cesta na radnici zajížďka, takže nebyla vysoká návštěvnost. Od tohoto místa si slibujeme podstatně vyšší účast,“ osvětlila Krystyníková. Dodala, že minulý rok byla cyklostezka zaplavená, takže u altánu se zastavil mizivý počet cyklistů.

Celorepubliková kampaň Do práce na kole má přimět lidi přemýšlet nad využíváním bezmotorové dopravy. Koná se každým rokem během měsíce května. Letos sice byla kvůli koronaviru upravena pravidla, ale cíl kampaně zůstal zachován.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice