Karviná uštědřila fotbalistům Zlína pořádnou facku

25.08.2019 07:02

ZLÍN – Po jednoznačném vítězství v Opavě fotbalisté Zlína v sobotu 24. srpna doslova vyhořeli a v 7. kole fotbalové ligy na vlastní stadionu po ostudném výkonu prohráli s poslední Karvinou 1:4. Paradoxní je, že hosté vystřelili na zlínskou branku čtyřikrát a všechny rány skončily za zády domácího gólmana Dostála. Krutou prohru v nastavení korigoval Jiráček.

FC Fastav Zlín – MFK Karviná 1:4 (0:1).

Zlín roli favorita utkání naprosto nezvládl a už v 8. minutě mohl inkasovat, jenomže střela karvinského Petráně se naštěstí otřela o tyč zlínské branky. Ani toto varování Zlíňany nijak nevyburcovala a tak trest přišel v 11. minutě, kdy cent ex zlínského Vukadinoviče našel hlavu Bukaty a hosté rázem vedli – 0:1. O chvíli později mohl Vukadinovič zvýšit vedení o dva góly, přehodil sice golmana Dostála, ale míč skončil mimo zlínské tyče.

Domácí potom přidali na důrazu, ale Mašek, Poznar a Janetzký zcela zklamali ve vyložených šancích. Jinak se mohlo utkání vyvíjet zcela jinak.

Úvod druhého poločasu domácím vůbec nevyšel. Nejprve byl poí druhé žluté kartě za zcela nesmyslný faul vyloučen Azackij, a vzápětí Karviná opět skórovala, když nekrytý Hanousek pohodlně z malého vápna uklidil centr za Dostálova záda – 0:2. Hry Zlína se pomalu sesypala a v 64. minutě Karviná udeřila potřetí. Jiráček chyboval a Petráň opět nikým nehlídán pohodlně dopravil míč do zlínské sítě – 0:3. Totálně zdecimovaný Zlín zcela popravil čtvrtým gólem Puchel Drtivou porážku pak v druhé minutě alespoň kosmeticky upravil krásnou střelou Jiráček – 1:4, což ale nijak neospravedlnilo ostudný výkon domácích.