Karlovarský filmový festival jede do klobouckého kina Svět

02.07.2020 07:13

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Od pátku 3. července budou mít diváci neopakovatelnou příležitost zažít Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, aniž by museli cestovat napříč republikou.

„Valašskokloboucké kino Svět má tu čest patřit k bezmála stovce sálů, na jejichž plátna bude festival promítat svou přehlídku Tady Vary ve vašem kině. Programový blok nabídne 16 filmových titulů v průběhu devíti dnů, k tomu živé úvodní přenosy do sálů i vstupy filmových tvůrců. V pátek 10. července se navíc na projekci snímkuTajný agent dostaví osobně pozdravit i festivalová delegace. Tak pojďte do kina! Po červeném koberci a se skleničkou sektu…,“ pozvala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů,r ozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Je to takové naše poděkovánínávštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvěloufestivalovou atmosféru. Věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům nejen skvělé filmy, ale i kousek tradiční festivalové nálady,“ řekl prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

„Během přehlídky zavítá jen do dvou kinosálů ve Zlínském kraji festivalová delegace – a jedním z nich bude právě kloboucké kino Svět. Zástupci karlovarského festivalu nás přijedou uvítat v pátek 10. července. Publiku představí premiéru filmuTajný agent, a tak budou mít lidé naprosto autentický festivalový zážitek,“ uvedl k programu Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Do exkluzivního výběru Tady Vary ve vašem kině byly zařazeny snímky, které zaznamenaly mimořádný ohlas na nedávných festivalech. Diváci se mohou těšit také na premiéru dokumentu Meky o životě Miroslava Žbirky nebo na evropské premiéry snímků Luxora Bez zvláštních znamení.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Klobouky